Rozšířené | Hledat uživatele

Časté otázky a odpovědi

1. Jak vyhledat předmět?

Katalog

Předmět můžete vyhledat přes katalog na hlavní stránky portálu, kliknutím do patřičné sekce, podsekce a listováním v uveřejněných položkách v dané kategorii.
Položky můžete seřadit podle mnoha kritérií například podle ceny, podle názvu, datumu do konce i jestli obsahují cenu Kup Teď.

Vyhledávání

Víte-li co hledáte, je nejrychlejším způsobem vložit název předmětu do vyhledávače v horní lište, vyberte případně kategorii ve které chcete prohledávat a stiskněte tlačítko vyhledat. Výsledky vyhledávání můžete seřadit nebo vyfiltrovat podle mnoha kritérií (ceny, podle počtu příhozů, podle času).

Rozšířené vyhledávání

Rozšířené vyhledávání naleznete na stránce „rozšířené vyhledávání“. Vložte slovo které chcete vyhledat a vyberte možnosti kde se bude hladané slovo vyhledávat. ( Název aukce, popis aukce, název kategorie ) můžete i zvolit maximální cenu, nebo čas od spuštění. Výsledky vyhledávání můžete seřadit podle několika kritérií, podle ceny, podle počtu příhozů, podle času. Více informací o vyhledávání.

2. Budu platit poplatky za nákup předmětů?

Ne, naplatíte. Za nákup předmětu platíte pouze prodávajícímu.

3. Kolik zaplatím za prodej předmětu který prodávám?

Služby systému Odklepnuto.cz jsou účtované dle platného ceníku. Za zveřejnění aukce neplatíte žádné poplatky z prodeje. Vlastníte WWW stránky? Podpořte tento server umístěním Banneru na Váš web. Více informací.

4. Co je to hodnocení uživatele?

Po ukončení aukce máte možnost ohodnotit u6ivatele, se kterým jste uzavřeli obchod. Hodnocení uživatele náleží pouze k obchodnímu jednání uživatele na Odklepnuto.cz a poskytuje informaci o jeho spolehlivosti a důvěryhodnosti pro ostatní uživatele. Souhrný výsledek hodnocení, je vyjádřen číslem ( tzv. body )které naleznete vedle uživatelského jména. Pokud v závorce vidíte kladné číslo, vypovídá to, že uživatel obdržel kladný počet komentářů. Systém Vám umožní vložit osobní hodnocení pouze uživatelům se kterými jste uzavřeli obchod. Osobní hodnocení je nezbytnou součástí uzavření obchodu mezi uživateli z toho důvodu je důležité, aby se hodnocení vystavovalo pravdivě a popisovalo podstatu věci. Více informací o hodnocení

5. Co je to Můj účet?

Přes Můj účet můžete zakládat nové aukce a sledovat stav aukcí, aktuální cenu aukce, nejvyššího přihazujícího a užitečné statistiky návštěvnosti Vaší aukce. V mém účtu máte přehled o všech Vašich aukcích a o aukcích na které jste přihodil. Prostřednictvím mého účtu zjistíte, jestli jste stále nejvyšší přihazující, aktuální cenu i užitečné statistiky návštěvnosti aukce. V mém účtu si můžete nástavit zasílání informací o průběhu Vašich aukcích do Vaší emailové schránky.

6. Co je to minimální příhoz na předmět?

Minimální příhoz je nejmenší částka, o kterou musí vaše nabídka překročit aktuální cenu.

7. Co je cena kup teď?

Majitel předmětu při zakládání aukce zvolí jestli aukce bude mít cenu kup teď. Za takovou cenu může předmět ihned prodat. Pokud má kupující zájem kliknutím na tlačítko „Kup teď“ aukci přeruší a předmět zakoup i tehdy, pokud na aukci již někdo přihodil. Prodávající nemusí čekat na konec aukce a kupující se stává výhercem. Více o ceně Kup teď

8. Co je to automatické přihazování?

Automatické přihazování umožňuje účastníkovi aukce zadat maximální částku, kterou je ochoten za předmět zaplatit. Náš systém bude v jeho nepřítomnosti pracovat za něj a přihazovat automaticky tak, aby příhozy byly co nejmenší, ale přitom stále vyšší než nabídky ostatních zájemců. Pro snadnější pochopení si lze tento dražební systém představit jako zástupce, který je místo vás fyzicky přítomen na živé aukci a přihazuje podle momentální situace v aukční síni. Před odchodem mu dáte pokyn, kolik má za vás přihodit, řekněme do 100 Kč, tak abyste stále vyhrávali, a přitom nezaplatili víc, než je nezbytně nutné. Předpokládejme, že aktuální cena je 10 Kč a minimální příhoz 1 Kč. Zástupce za vás přihodí na 11 Kč a zbytek peněz drží v rezervě. Pokud někdo jiný přihodí třeba na 15 Kč, zástupce automaticky přihodí na 16 Kč, a tak dále. Pokud se cena vyšplhá nad Vaši maximální nabídku, tedy v našem případě 100 Kč upozorníme vás email, o překonání nejvyšší nabídky. Bude záležet na Vás jestli budete na nejvyšší nabídku opět reagovat.

9. Proč se někdy prodlužuje konec aukce?

Stává se, že některý ze zájemců se svým příhozem čeká až na poslední vteřiny trvání aukce a předpokládá, že ostatní účastníci nebudou aukci sledovat. Proto jsme zavedli pravidlo: každý příhoz zaznamenaný tři minuty před koncem aukce automaticky posunuje konec aukce o další tři minuty. Výherce aukce se tak stává přihazující opravdu s nejvyšším zájmem o koupi. Nikoliv uživatel, který nabídl nejvyšší cenu v poslední vteřině trvání aukce.

10. Mohu aukce opakovat?

Ano, neprodané i prodané aukce můžete jedním klikem opakovat. V jednominutovém intervalu se aukce budou automaticky spouštět.

11. Mohu zveřejněnou aukci vymazat?

Ano, po zveřejnění můžete aukci stáhnout. Po přihození můžete aukci předčasně ukončit a s nejvyšším přihazujím dokončit prodej.

12. Mohu zveřejněnou aukci dodatečně opravit?

Ano, popis i cenu předmětu můžete měnit až do prvního příhozu. Po přihození na aukci můžete ještě doplnit upřesňující údaje.

13. Jak založit aukci?

Založení aukce je velice snadné. Podívejte se na průvodce zakládáním aukcí.

x

Vyhrávejte skvělé ceny - každý týden losujeme

Pravidelné losování o hodnotné ceny, nepropásněte žádnou
SLEVU a vyhrávejte ještě dnes!! Každý týden nová soutěž!

Ušetříme Vám čas, ale hlavně peníze!
Vyplňte Váš email: